BLOG TREZORSERVIS

Dnes, 4.2.2020, jsme spustili náš nový BLOG na webu „TREZORSERVIS.cz“.  Těšíme se, že se zde budeme potkávat nejen u odborných, ale i odlehčenějších témat a velmi rádi bychom tímto kanálem pouštěli i různé edukační materiály: návody na trezory a další technické postupy.

Rozhodnutí, proč začít pracovat i na tomto informačním kanálu, bylo docela jednoduché. Prošla jsem stránky mnoha prodejců trezorů na internetu a zjistila jsem, že u naprosté většiny chybí správné popisy a správné certifikáty k jednotlivým výrobkům. A trezory a sejfy jsou nabízeny pro něco nebo k něčemu, čemu ABSOLUTNĚ nevyhovují. Tak například trezor s certifikací S1 je v těchto eshopech nabízen jako odpovídající výrobek pro uložení 3 zbraní

Ano, ty tři zbraně se do něj určitě vejdou. Může mít klidně i 3 držáky na dlouhé střelné zbraně, může je mít dokonce krásně polstrované, aby se hlavně při zasunování do držáků neodřely. Určitě se do něj dají uschovat i náboje. Ale PROBLÉM JE, že certifikát S1 neodpovídá zákonu o ukládání střelných zbraní Zákon č. 119/2002 Sb., § 58 Zabezpečení zbraní a střeliva, odstavci (2). 

Upozornění: pokud má např. skříň na zbraně v popisu uvedeno, že má certifikovanou bezpečnostní třídu S1 podle normy EN 14450 a tedy v ní v souladu se Zákonem č. 119/2002 Sb. můžete uchovávat až 5 dlouhých zbraní, NENÍ TO PRAVDA, protože bezpečnostní třída S1 odpovídá odporovým jednotkám – RU (10/10) a zákon vyžaduje pro 3-10 dlouhých zbraní minimálně RU 15 a zámek kategorie A.

Většina „těchto“ prodejců nabízí i servis a kotvení, ale většina jich také žádné oprávnění k podnikání s trezory nemá – nejsou držitelé KONCESOVANÉ ŽIVNOSTI SKUPINY Č. 314  –  „TECHNICKÉ SLUŽBY K OCHRANĚ MAJETKU A OSOB“. 
A proto jsme se rozhodli pro tento kanál, protože se v naší letité praxi s lidmi, kteří si koupili výše zmiňované t r e z o r y , setkáváme. Bohužel většinou až v okamžiku, kdy řeší vykradení, ztrátu, narušení osobního prostoru. V dobré víře, že udělali maximum pro ochranu a bezpečnost, přišli o cenné věci, zbraně, rodinné památky. 

ukázka vykradené místnosti, zdroj PČR
Ukázka vykradeného prostoru, zdroj PČR

Současná doba se stala poměrně velmi uspěchanou. Lidé preferují eshopy, rychlé nákupy, chtějí informace na internetu, rychle se rozhodnout, rychle koupit, rychle dostat, ale opravdu ne všechno lze takto pořídit. Udělali jsme proto i náš internetový obchod, kde budeme nabízet kvalitní, certifikované trezory a sejfy, s přesným uvedením, co v nich lze uchovávat. S certifikátem a zařazením do správné bezpečnostní třídy.

Přesto jsme s našimi letitými zkušenostmi přesvědčeni, že právě trezory/sejfy potřebují k výběru více času a osobní kontakt. Budeme proto rádi, když se nám ozvete, nebo necháte kontakt na sebe a my zavoláme zpět. Když nám vysvětlíte, na co potřebujete trezor využívat a co v něm budete uschovávat, jsme si jisti, že spolu vybereme ten správný trezor.

+420 731 145 509

www.levne-trezory.eu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *